Integracyjna wycieczka andrzejkowa

W grodzie królów
9 grudnia 2019
Dzień Pluszowego Misia
9 grudnia 2019
Pokaż wszystkie

Integracyjna wycieczka andrzejkowa

W tym roku uczniowie postanowili zamienić tradycyjną zabawę andrzejkową na wycieczkę integracyjną. Celem wyprawy był XVII – wieczny zamek w Nowym Wiśniczu, jedna z największych i najcenniejszych twierdz wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno-obronnej w Rzeczpospolitej. Uczestnicy wycieczki zajrzeli również do pracowni mistrza Michała Sędziwoja, gdzie pod opieką mnicha – jednego z jego uczniów, poznali tajniki XVI-wiecznej alchemii, wytwarzając np. złoto i perfumy. Na koniec grupa udała się do tzw. Bastionu VR, aby odbyć wirtualną unikatową podróż po wiśnickim zamku w scenerii XVII wieku, w technologii VR – 360 stopni. Wycieczka była okazją do integracji międzyklasowej.