Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej – CHRISTMASlieder & WEIHNACHTSsongs

Ferie 2019 – pilne informacje
7 stycznia 2019
27 Finał WOŚP
14 stycznia 2019
Pokaż wszystkie

Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej – CHRISTMASlieder & WEIHNACHTSsongs

W czwartek 10.01.2019 roku w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy w sali kinowej odbyła się szósta edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „ Christmaslieder & Weihnachtssongs”.
Pomysłodawcami i organizatorami konkursu są nauczyciele języków obcych Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy. W konkursie tegorocznej edycji wzięło udział 11 szkół z terenu powiatu nowotarskiego. Były to szkoły z Ochotnicy Dolnej, Krościenka, Szczawnicy, Szachtowej, Klikuszowej, Lasku, Morawczyny, Tylmanowej i Grywałdu. Uczestnicy konkursu zaprezentowali piosenki świąteczne w języku niemieckim i angielskim. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach (dla solistów i duetów) dla dwóch grup wiekowych (klasy szóste i siódme oraz klasy ósme i trzecie gimnazjum).

Głównym celem przyświecającym organizatorom jest propagowanie nauki języków obcych wśród młodzieży oraz promowanie aktywności twórczej. Tegoroczni uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością. Śpiewali przy akompaniamencie różnych instrumentów takich jak gitara elektro-akustyczna, gitara elektryczna czy fortepian. Jury w składzie: pani Alina Lelito – dyrektor MOK w Szczawnicy, pani Agata Werner- nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n/D, pan Jan Manowski- tłumacz przysięgły języka niemieckiego, oceniało poprawność językową, stronę muzyczno-wokalną, interpretacją wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Szczawnica.

Wyniki konkursu:

Kategoria soliści- klasy ósme i trzecie gimnazjum:
Miejsce I: Gabriela Gierczyk – Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Majora H. Sucharskiego w Tylmanowej
Miejsce II: Julia Zachwieja- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku
Miejsce III: Kamila Maurer– Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Majora H. Sucharskiego w Tylmanowej

Kategoria soliści- klasy szóste i siódme:
Miejsce I: Aleksandra Krupa- Szkoła Podstawowa w Lasku
Miejsce II- Oliwia Żółtek- Szkoła Podstawowa w Lasku
Miejsce III- Łucja Tokarczyk- Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy

W tej kategorii jury zdecydowało się przyznać dodatkowe wyróżnienie dla Fabiana Kurnyty ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy

Kategoria duety- klasy ósme i trzecie gimnazjum:
Miejsce I: Aleksandra Mastalska i Bartłomiej Trzeszczoń- Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy
Wyróżnienie: Beata Szewczyk i Urszula Szwab- Gimnazjum im. Jana Kasprowicza w Klikuszowej

Kategoria duety- klasy szóste i siódme:
Miejsce I: Magdalena Brzeźny i Honorata Wąchała – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej

Nagrody laureatom wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica pan Grzegorz Niezgoda oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy pani Alina Lelito.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w organizację konkursu. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za ufundowanie nagród, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za udostępnienie sali i profesjonalnego sprzętu. Dziękujemy naszemu szanownemu Jury, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera za ufundowanie poczęstunku dla uczestników konkursu, przedstawicielom prasy oraz nauczycielom, którzy przygotowali młodzież do występów. Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą się cieszyły równie dużo popularnością.