Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Pierwszoklasistów
27 października 2020
Szkoła do Hymnu
10 listopada 2020

Niepodległość Polski-kilka ciekawostek. Wiedziałeś o tym?

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto, którym upamiętniamy odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r., po 123 latach niewoli.
Co roku, z tej okazji odbywała się w naszej szkole akademia, konkurs, braliśmy udział w uroczystościach organizowanych w mieście.
W tym roku jest inaczej, z powodu pandemii nie możemy wszyscy razem spotkać się, by radośnie wyrazić swój patriotyzm i miłość do Ojczyzny. Zachęcamy jednak do tego, by każdy z nas znalazł swój sposób na uczczenie Święta Niepodległości, poprzez wywieszenie flagi, zadumę i przypomnienie sobie w gronie rodzinnym poświęcenia naszych przodków dla nas.
Dzisiaj, nasi najmłodsi uczniowie z kl. O wzięli udział w ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu narodowego.

Jutro o godz.10.00 odbędzie się w szczawnickim kościele Msza Święta za Ojczyznę.

Poniżej zamieszczamy prezentację, przygotowaną przez nauczycielki SP2: panią Jolantę Kaliszczak i Jadwigę Zachwieję na temat Święta Niepodległości.
W ten sposób pragniemy uczcić i kultywować pamięć o wszystkich, którzy oddali życie za Polskę.

PREZENTACJA