Noc Muzeów

Klasa V i VII w Warszawie
21 maja 2019

Noc Muzeów

Z 17/18 maja uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili krakowskie muzea.
W tę wyjątkową noc Magiczny Kraków otwiera swe placówki muzealne dla zwiedzających. Chętnych jest jak zwykle wielu.
Do prawie wszystkich muzeów ustawiają się długie kolejki ciekawskich, spragnionych wiedzy historycznej. My również należeliśmy do tej grupy. Naszą wyprawę, jak zawsze, zaczęliśmy od wspólnego posiłku, aby mieć siłę do nocnych wędrówek i opracowania planu zwiedzania. Założenia były szerokie, ale z powodu dużego zainteresowania część czasu przeznaczonego na zwiedzanie spędziliśmy w kolejce oczekując na wejścia. Nie był to jednak czas stracony. „Czas kolejkowy” był dla nas okazją do wielu rozmów i integracji. W tym roku zwiedziliśmy muzea znajdujące się na szlaku Starego Miasta. Już powstał wstępny plan przyszłorocznej Nocy Muzeów.