Oddycham nosem cały rok

Solidarni z ofiarami przemocy
3 października 2022
Powiatowe Biegi Sztafetowe
16 października 2022
Pokaż wszystkie

Oddycham nosem cały rok

W tym roku podczas zajęć logopedii profilaktycznej dzieci z oddziału przedszkolnego biorą udział w programie ” Oddycham nosem cały rok”, który ma na celu uświadomienie im potrzeby oddychania nosem.
Dzieci poprzez aktywny udział w projekcie prowadzonym przez logopedki P. Magdalenę Olejarz oraz P. Kingę Polak usprawniają narządy mowy, rozwijają świadomość własnego ciała i oddechu, uświadamiają sobie wpływ nieprawidłowego toru oddechowego na ich funkcjonowanie oraz wdrażają się w zdrowe nawyki, w tym samodzielne oczyszczanie nosa.
Dzieci poznały także nowego przyjaciela Nosalka, który krok po kroku poprowadzi ich w stronę utrwalania prawidłowych nawyków oddechowych.
Kolejne zajęcia z projektu #Oddycham #nosem #cały #rok dotyczyły wykorzystania zmysłu węchu w codziennym życiu. Na zajęciach dowiedzieliśmy się dlaczego węch jest ważny dla człowieka, co się dzieje kiedy mamy katar i nasz nos nie pracuje prawidłowo. Dzieci poznawały różne zapachy: przypraw np. cynamonu, wanilii, goździków, suszonych ziół, ziaren kawy itp. Odgadywaliśmy „Co tak pachnie?”- dopasowywaliśmy zapachy do odpowiednich przedmiotów, a także bawiliśmy się w „Zgaduj zgadula”- próbowaliśmy z zasłoniętymi oczami, tylko po zapachu odgadnąć co mamy w ręce.
Może być zdjęciem przedstawiającym 13 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku