Solidarni z ofiarami przemocy

Europejski Dzień Języków
26 września 2022
Oddycham nosem cały rok
3 października 2022
Pokaż wszystkie

Solidarni z ofiarami przemocy

W niedzielę 2. października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w dniu 15 czerwca 2006r. To także rocznica urodzin Mahatmy Gandhiego (2.10.1869). Mohandas Karamchand Gandhi jest symbolem wielkiego przywódcy, który potrafił doprowadzić do ważnych przemian społeczno-politycznych całkowicie wyrzekając się przemocy.
Nasza społeczność szkolna włączyła się do akcji. W tym dniu, ale tak naprawdę i w każdym innym, przyświecać powinna nam jedna zasada– zasada unikania przemocy.
W poniedziałek uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na czerwono, wyrażając w ten sposób swój protest przeciwko agresji. W ramach akcji podczas lekcji wychowawczych prowadzone były rozmowy tematyczne z uczniami.
Trudno uciec od przemocy, jest ona bowiem wszędzie. Warto więc stawiać jej czoła i reagować, kiedy komuś dzieje się krzywda.
Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób i ludzie stoją