Festiwal Piosenki Obcojęzycznej
8 marca 2022
Wizyta w Muzeum Pienińskim
8 marca 2022

Brak dostępnego opisu zdjęcia. Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i ludzie stoją Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i ludzie stoją
„Dar prosto z serca trafi do potrzebujących na Ukrainie”
Przez trzy dni w Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera trwała zbiórka artykułów spożywczych, kosmetycznych i higienicznych dla mieszkańców Ukrainy. Odzew z Państwa strony był bardzo duży, a zebrane daty już wczoraj wyruszyły w drogę na granicę polsko-ukraińską. Tam, zostaną przekazane ks. Rafałowi Zborowskiemu pochodzącemu z Łącka, proboszczowi jednej z parafii we Lwowie – Rzęsna.
Akcja naszego Szkolnego Koła Caritas spotkała się z bardzo szeroką pomocą ze strony rodziców i całej lokalnej społeczności. Za współpracę w zbiórce dziękujemy Miejskiemu Publicznemu Przedszkolu w Szczawnicy oraz Pienińskiej Szkole Branżowej I Stopnia. Podziękowania za okazane serce i bezinteresowną pomoc w transporcie kierujemy do Państwa Violetty i Marcina Waruś – rodziców uczniów naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy też wszystkim wolontariuszom i pracownikom szkoły. Dzięki ich zaangażowaniu i chęci niesienia pomocy możemy robić wiele dobrego.
Udało się zebrać duże ilości środków higienicznych i opatrunkowych (m.in. pieluszek, kremów, pampersów), leków, ubrań, jedzenia dla dzieci, zabawek, artykułów spożywczych oraz koców, karimat, pościeli. Łącznie posegregowaliśmy i zapakowaliśmy około 60 kartonów i 30 worków z darami. Ponadto przekazaliśmy około 200 litrów wody mineralnej i soków.
Kolejny raz lokalni mieszkańcy udowodnili, że los osób pokrzywdzonych nie jest im obojętny. Za wszystkie artykuły i za każdą pomoc w imieniu potrzebujących z całego serca – DZIĘKUJEMY!
Opiekun Szkolnego Koła Caritas