Rozpoczęcie roku szkolnego

Świetlica szkolna– informacja dla rodziców
31 sierpnia 2022
Narodowe czytanie
3 września 2022
Pokaż wszystkie

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Najpierw odbyła się Msza Święta w Kościele Parafialnym, a następnie w budynku szkoły wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników powitała pani dyrektor Anna Szczepaniak. W swym przemówieniu przypomniała o dzieciach i młodzieży, którzy 83 lata temu zamiast cieszyć się z pójścia do szkoły, bronili Ojczyzny.
Pani dyrektor szczególnie serdecznie powitała uczniów z „zerówki” oraz klasy pierwszej, rozpoczynających edukację w naszej podstawówce.
Zwróciła się również do dzieci i młodzieży z Ukrainy, którzy będą kontynuowali naukę w naszej szkole, aby mimo trudnej sytuacji w ich kraju, dalej realizowali swoje plany i marzenia.
Pani dyrektor życzyła wszystkim sukcesów i wspaniałych świadectw na koniec roku szkolnego.
Po uroczystym apelu delegacja szkoły wraz ze sztandarem udała się na miejscowy cmentarz, gdzie oddała hołd szczawniczanom, którzy walczyli za wolność Ojczyzny.
Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, drzewo i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym 13 osób i ludzie stoją Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu