Narodowe czytanie

Rozpoczęcie roku szkolnego
3 września 2022
Rajd Szlakami Partyzantów
22 września 2022
Pokaż wszystkie

Narodowe czytanie

9 września 2023 r. w uroczej scenerii Parku Dolnego w Szczawnicy, nasi uczniowie: Michał Niegłos, Wojciech Salamon i Szymon Salamon reprezentowali szkołę w akcji Narodowego Czytania.
Wydarzenie organizowane było po raz 12. Ma promować czytelnictwo w Polsce i przypominać najważniejsze dzieła rodzimej literatury.
W tym roku wybrano najbardziej znaną powieść Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom udziału w tak ważnej akcji i dziękujemy za reprezentowanie szkoły.
Nad Niemnem to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego Pana TadeuszaNad Niemnem to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.
 Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „NARODOWE CZYTANIE Podziękowanie dla Szkoły Podstawowej Nr 2. im. ks. prof. Józefa Tischnera za udział we wspólnym czytaniu "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. W ramach 12 edycji Narodowego Czytania. Mgkania TAI N”