Spektakl teatralny „Dziady”

Bezpieczeństwo najważniejsze
28 marca 2023
Szkolne Koło Caritas w akcji !
11 kwietnia 2023
Pokaż wszystkie

Spektakl teatralny „Dziady”

Może być zdjęciem przedstawiającym 13 osób, drzewo i na świeżym powietrzu
Żywa lekcja języka polskiego i historii
29 marca uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wycieczce do Nowego Sącza. Najpierw obejrzeli w Miejskim Ośrodku Kultury spektakl teatralny „Dziady cz. II ” Adama Mickiewicza, przygotowany przez Teatr Scena M.
Wspaniała sceneria i gra aktorska młodych artystów wywarła na młodzieży duże wrażenie. Była to również okazja do powtórzenia lektury obowiązkowej przed zbliżającym się egzaminem.
Następnie uczniowie zwiedzili sądecki rynek, zapoznali się z historią miasta.
Podążając szlakiem św. Kingi, zobaczyli Ołtarz Papieski w Starym Sączu, zabytkowy rynek oraz Klasztor Sióstr Klarysek, w którym znajdują się relikwie Świętej Kingi oraz grób królowej Jadwigi Bolesławówny – matki króla Kazimierza Wielkiego.
Może być zdjęciem przedstawiającym 20 osób, ludzie stoją i w budynku