Światowy Dzień Ziemi

Hotel dla owadów
19 kwietnia 2022
Festiwal Zawodów
28 kwietnia 2022
Pokaż wszystkie

Światowy Dzień Ziemi

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi. W związku z realizacją projektu ,,Z ekologią na Ty” gościliśmy przedstawicieli Nadleśnictwa Krościenko nad Dunajcem, którzy przeprowadzili prelekcję dla uczniów dotyczącą leśnego ekosystemu oraz rozpoznawania drzew po wyglądzie i zapachu. Uwieńczeniem akcji było wspólne sadzenie drzew na szkolnym terenie. ??
Składamy serdeczne podziękowania Nadleśnictwu w Krościenku nad Dunajcem za zasponsorowanie sadzonek drzew oraz oddelegowanie pracowników. Państwu leśniczym Pawłowi Plucie oraz Oliwii Rajner dziękujemy za profesjonalizm i zaangażowanie podczas przeprowadzonej prelekcji.
Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją, drzewo i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, dziecko, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
Sprzątamy dla Polski
W ramach przypadającego dzisiaj Światowego Dnia Ziemi klasy 1 i 2 SP2 uczestniczyły w zajęciach dotyczących ochrony przyrody, podczas których wykonały kolorowanki matematyczne z wizerunkiem małego ekologa, obejrzały film edukacyjny i przygotowały plakaty ekologiczne.
Następnie uczniowie wybrali się na spacer wzdłuż promenady i ścieżki pieszo-rowerowej, podczas którego bacznie obserwowali teren i bardzo skrupulatnie oczyszczali go z zalegających śmieci.
Akcja „sprzątania świata” była doskonałą okazją do obserwowania budzącej się po zimie przyrody i promowania wśród dzieci postaw proekologicznych. Sprawiła im także mnóstwo radości i przyniosła ogromną satysfakcję z dobrze wykonanego zadania.
Podsumowaniem Dnia Ziemi był krótki teatrzyk ekologiczny zaprezentowany przez uczniów klasy drugiej ich młodszym kolegom.
Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, ludzie stoją, obuwie i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie stoją i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym 16 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu