Festiwal Zawodów

„Vivat Maj, Trzeci Maj”
3 maja 2022

Festiwal Zawodów

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób i ludzie stoją Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, ludzie stoją i w budynku

Festiwal Zawodów w Małopolsce 2022

27 kwietnia uczniowie klasy ósmej, w ramach doradztwa edukacyjno – zawodowego, wzięli udział w Festiwalu Zawodów, w formie online.
W tym roku zorganizowano go w dniach 26 i 27 kwietnia w Tauron Arenie Kraków.
Ósmoklasisci w najbliższym czasie muszą podjąć decyzję o wyborze przyszłej szkoły ponadpodsatawowej. Festiwal służy ułatwieniu im tego wyboru.
Młodzież miała okazję obejrzeć ciekawe pokazy, prezentacje zawodów, szkół branżowych i techników oraz szkół i uczelni medycznych z całej Małopolski, a do tego posłuchać rozmów, konsultacji z przedstawicielami świata mediów, kultury, edukacji i nauki, biznesu, samorządu. Oprócz szkół, swoją ofertę prezentowaly również służby medyczne jak i mundurowe.
Festiwal Zawodów to przedsięwzięcie organizowane od 2013 r. Jego formuła ma charakter branżowy i polega na prezentacji zawodów, w których kształcą szkoły zawodowe, technika oraz szkoły wyższe. Prezentacje uzupełniają przedstawiane przez małopolskich przedsiębiorców możliwości zatrudnienia w danym zawodzie, prezentują zawody deficytowe jak i te innowacyjne, wpisujące się w kategorię zawodów przyszłości.
Tegoroczny Festiwal był również prowadzony w formie Studia Festiwalowego – relacji na żywo ze studia telewizyjnego przygotowanego specjalnie na to wydarzenie.
Festiwal Zawodów to działanie będące częścią kompleksowego programu doradztwa edukacyjno-zawodowego, realizowanego przez samorząd województwa małopolskiego od 2012.
Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, ludzie stoją, ludzie siedzą i w budynku