Święto Szkoły

Dzień Mamy w SP2
4 czerwca 2019

Święto Szkoły

31 maja Nasza szkoła obchodziła swoje święto związane z rocznicą nadania szkole imienia ks. prof. Józefa Tischnera. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha. Kolejnym punktem było poświęcenie i otwarcie nowego placu zabaw przy Naszej szkole (inwestycja powstała w ramach projektu pt.:” „Innowacyjne przedszkole miejscem wszechstronnego rozwoju przedszkolaka na terenie Miasta i Gminy Szczawnica”). Poświęcenia dokonał ksiądz prałat Franciszek Bondek, a symboliczna wstęga, oznaczająca otwarcie placu, została przecięta przez dyrektora Naszej szkoły panią Annę Szczepaniak, sekretarza Miasta i Gminy pana Tomasza Ciesielkę, przewodniczącą rady rodziców panią Małgorzatę Piszczek i najmłodszą uczennicę szkoły Ewę Bednarczyk.
Następnie odbyła się akademia, której myślą przewodnią były słowa Naszego patrona: „Gdy człowiek nie wie, co zrobić, sumienie mówi mu tylko jedno – szukaj.” Program nawiązywał do szukania swoich korzeni, czyli dominowały słowa, muzyka i tańce związane z góralszczyzną, ponieważ ksiądz Tischner kochał wszystko to, co było związane z górami. Autorami programu byli: pani Danuta Urban i pan Jacek Pietrzak. W trakcie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście i pani dyrektor Anna Szczepaniak.