Teatr w służbie profilaktyki

Kim będę w przyszłości?
25 lutego 2019
PAULINA SŁOWIK MISTRZYNIĄ POWIATU NOWOTARSKIEGO W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM !!!
1 marca 2019
Pokaż wszystkie

Teatr w służbie profilaktyki

W piątek 22 lutego sala gimnastyczna zamieniła się w scenę teatralną, na której zaprezentowane zostały dwa spektakle profilaktyczne w wykonaniu aktorów teatru „Impresja” z Krakowa . Młodzież gimnazjalna oraz klasy V, VII, VIII obejrzała przedstawienie pt. „Pętla zdarzeń”, w którym zostały ukazane trudne relacje między rówieśnikami. W treści przedstawienia zwrócono uwagę na umiejętność przewidywania konsekwencji własnych działań oraz poszukiwanie pomocy w trudnej sytuacji. Dla uczniów była to ciekawa lekcja profilaktyki. Dodatkowo po spektaklu uczniowie uczestniczyli w omówieniu problemu. Młodzieży kolejny raz przypomniano o sposobach radzenia sobie w sytuacjach trudnych, związanych z konfliktami rówieśniczymi.
Najmłodsi, odkryli wartość wypływającą z przyjaźni. Uczniowie kl. 0, I, II i IV obejrzeli przedstawienie pt. „Prawdziwy skarb”. Bohaterami spektaklu byli żółw i papuga czyli zwierzęta o zupełnie różnych cechach charakteru i temperamentach. W takim układzie nie trudno o konflikty. Nie zdziwi nikogo, że zwierzęta nie przyjaźniły się od początku.
Spektakle bardzo się podobały naszej szkolnej publiczności, a aktorzy za wspaniałą grę aktorską zebrali ogromne brawa. Aktorzy z Teatru Impresja zostali zaproszeni do szkoły przez panią pedagog Martę Tabasz.