Teatralnym okiem o ważnych sprawach

Spotkanie z kuratorem
28 grudnia 2019

Teatralnym okiem o ważnych sprawach

W piątek 13 grudnia sala gimnastyczna zamieniła się w scenę teatralną, na której zaprezentowane zostały trzy spektakle profilaktyczne w wykonaniu aktorów teatru „Kurtyna” z Krakowa .
Młodzież klas VIII i VII obejrzała przedstawienie zatytułowane „WYGRAĆ SIEBIE”, w którym poruszono problem depresji wśród nastolatków, podkreślono rolę rozmowy o swoich problemach oraz dotknięto tematu prawdziwej przyjaźni.
Uczniowie klasy V i VI mieli okazję zobaczyć spektakl pod tytułem „SUPER PRANK”, który miał na celu uświadomienie młodemu człowiekowi, jak istotne jest racjonalne dokonywanie wyborów oraz podkreślenie wartości bycia sobą.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl „MIŚ NIEGRZECZNIŚ”. Niesforny niedźwiadek uczył dzieci dokonywać wyborów między dobrem, a złem oraz prezentował mądrość zawartą w książkach.
Spektakle bardzo podobały się naszej szkolnej publiczności, a aktorzy za wspaniałą grę aktorską zebrali ogromne brawa.