VI Rajd Turystyczno – Historyczny na Przysłop „Śladami Partyzantów”

Karnawałowe bale
17 lutego 2021
Międzynarodowy Dzień Pisarzy
5 marca 2021
Pokaż wszystkie

VI Rajd Turystyczno – Historyczny na Przysłop „Śladami Partyzantów”

 


„Tak wiele już zostało zrobione i czasem trudno odnaleźć własną ścieżkę. Dlatego warto poznać drogi ludzi, których
doświadczenia pomogą uniknąć błędów i odnaleźć nasze własne korony i bieguny”. /Marek Kamiński/

W piątek 19 lutego 2021 r.  młodzież ze Szkolnego Koła Krajobrazowo – Turystycznego pod przewodnictwem p. Magdaleny Styrylskiej i p. Dominiki Smolarskiej wzięła udział w VI Rajdzie szlakiem oddziału partyzanckiego „Wilk”. Młodzież oddała hołd poległym na Przysłopie żołnierzom i zapaliła znicze pod pomnikiem. W tym roku rajd odbył się w bardzo skromnym gronie z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Trud zimowego przejścia niełatwej trasy rekompensowała śnieżna zima, piękne widoki, oszronione drzewa i słońce wychylające się zza chmury.