„Vivat Maj, Trzeci Maj”

Festiwal Zawodów
28 kwietnia 2022
Dzień Strażaka
5 maja 2022
Pokaż wszystkie

„Vivat Maj, Trzeci Maj”

 Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „VIVAT MAJ 3 MAJ”
29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami wspólnie uczcili to święto. Program przedstawiający historię oraz burzliwe obrady Sejmu Wielkiego, którego założeniem było uchwalenie konstytucji, przygotowała młodzież klas siódmych.
Oprócz pięknie wyrecytowanych wierszy, można było usłyszeć piosenki patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru.
Po zakończeniu uroczystej akademii Pani Dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za włożenie wysiłku w jej przygotowanie, zwracając jednocześnie uwagę na to, jak ważne jest pielęgnowanie tradycji świąt narodowych.
Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku  Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku
3 maja 2022 roku na Przysłopie odbyła się uroczystość z okazji 231.Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nie mogło nas tam zabraknąć, w tak ważnym dniu. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami z przeszłości i dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem.
Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu  Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją, na świeżym powietrzu i drzewo