Wycieczka klasy 7 do Wiednia

Szkolne Koło Caritas w Domu Dziennego Pobytu Seniorów
12 kwietnia 2018
SP nr 2 wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu
23 kwietnia 2018
Pokaż wszystkie

Wycieczka klasy 7 do Wiednia

16-17 kwietnia uczniowie kl. 7 wraz z wychowawczynią Małgorzatą Oleś-Gagatek i opiekunami: ks. Piotrem Dydo-Rożnieckim, panem Jackiem Pietrzakiem i panią Magdaleną Aleksiewicz uczestniczyli w wycieczce do Wiednia.

O godz. 5:30 wszyscy wyruszyli w drogę i ok. godz. 13-tej byli już na miejscu. Zaraz po przyjeździe rozpoczęło się zwiedzanie miasta z panią przewodnik. Uczestnicy wycieczki zobaczyli Muzeum Historii Sztuki i Historii Natury, Parlament, Ratusz, Kościół Wotywny, najstarsze muzeum miasta- Sztuki Użytkowej MAK, Park Miejski ze słynnym ,,Złotym Straussem”, Karlsplatz- Plac Karola ze słynnym Musikverein- Towarzystwem Muzycznym, gdzie odbywa się Koncert Noworoczny, największym barokowym kościołem Karola Boromeusza, Pawilony Otto Wagnera.

Następnie młodzież przespacerowała się po ogrodach letniej rezydencji cesarskiej Schönbrunn, zwiedziła Powozownię i Muzeum Techniki. Po skończeniu zwiedzania wszyscy udali się do hostelu, gdzie mogli wypocząć i zjeść gorący posiłek po męczącym dniu.

O godz. 9-tej następnego ranka po zjedzeniu śniadania uczniowie spotkali się znowu z panią przewodnik i kontynuowali zwiedzanie miasta. Zaczęli od zobaczenia bajkowego domu ,,Hundertwasserhaus”, na którego dachach- ogrodach rosną dziesiątki drzew i krzewów. Kolejnym miejscem zwiedzania był piękny pałac Belweder i imponująca panorama rozciągająca się z ogrodów pałacowych. Następnie młodzież przespacerowała się najsłynniejszymi ulicami i placami przez starówkę Albertina, zobaczyła cesarską rezydencję Hofburg i katedrę Św. Szczepana.

Ok. godz. 14-tej po zjedzonym obiedzie wszyscy udali się w drogę powrotną do domu i o godz. 22.00 byli już na miejscu. /M. Oleś-Gagatek/