Wymiana polsko-niemiecka ze szkołą w Ingolstadt

Wycieczka klasy 3b i 8 do Warszawy
15 maja 2019
Klasa 3a i 3c we Wrocławiu
15 maja 2019
Pokaż wszystkie

Wymiana polsko-niemiecka ze szkołą w Ingolstadt

13 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Oleś-Gagatek, p. Jacka Pietrzaka i p. Andrzeja Hurkały dojechali do Ingolstadt, gdzie zostali zaproszeni przez zaprzyjaźnioną szkołę partnerską Gnadenthal-Gymnasium. Po przyjeździe powitał ich Pan dyrektor i nauczyciele. Młodzież spotkała się ze swoimi rówieśnikami, następnie wzięła udział w animacji językowej, aby się lepiej poznać, a po wspólnym obiedzie udała się do rodzin, gdzie spędzi następnych kilka dni.
Kolejny dzień młodzież polska i niemiecka rozpoczęła od uczestnictwa w lekcjach. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach sportowych na hali szkolnej i rozegrali 2 mecze: piłki ręcznej oraz hokeja. Po obiedzie odbyła się gra w podchody na terenie Ingolstadt, która pomogła polskiej młodzieży poznać atrakcje turystyczne tego pięknego miasta.
Następnego dnia o godz. 8.00 młodzież niemiecka i polska udała się autobusem do kompleksu sportowego, gdzie przez 2 godziny miała okazję skorzystać z treningu fitness i ścianki wspinaczkowej. Następnie po wspólnym obiedzie na boisku sportowym uczniowie poznawali zasady gry w baseball.

Czwartego dnia pobytu w Ingolstadt tj. 16 maja młodzież rozpoczęła zwiedzaniem fabryki Audi. Pani przewodnik opowiedziała i pokazała uczniom w jaki sposób przebiega produkcja samochodów tej marki. Następnie po wspólnym obiedzie uczestnicy wymiany udali się w małych grupach na zakupy w centrum miasta. O godz. 17.00 młodzież spotkała się znowu w szkole, gdzie do godzin wieczornych bawiła się świetnie podczas wspólnego grillowania.

W piątek 17 maja młodzież rozpoczęła podróżą do Schwangau. Tam zwiedziła słynny zamek Neuschwanstein należący kiedyś do króla bawarskiego Ludwika II. Z dala widoczny był także jego drugi zamek Hohenschwangau. Następnie uczestnicy wymiany wyjechali kolejką na górę Tegelberg skąd podziwiali piękne widoki.

Ostatniego dnia pobytu w Niemczech o godz. 11.00 młodzież niemiecka i polska spotkała się w szkole, aby dokonać ewaluacji zrealizowanego projektu. Uczniowie wypełnili Quiz o Ingolstadt a następnie zrobili wspólne zdjęcia. Po wspólnym obiedzie nadszedł czas pożegnania. Nie obyło się bez łez. Po godz. 13.00 uczniowie polscy wyruszyli w drogę powrotną do Szczawnicy.

Podsumowanie wymiany polsko – niemieckiej
Projekt został dofinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.