Wycieczka klasy 3b i 8 do Warszawy

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
9 maja 2019
Wymiana polsko-niemiecka ze szkołą w Ingolstadt
15 maja 2019
Pokaż wszystkie

Wycieczka klasy 3b i 8 do Warszawy

W dniach 6-8 maja uczniowie kl. VIII i III b zwiedzali stolicę w ramach projektu ” Innowacyjna edukacja kluczem do sukcesu uczniów gminy Szczawnica”. W pierwszym dniu przy słonecznej pogodzie spacerowali po Łazienkach Królewskich, z zainteresowaniem brali udział w zajęciach w ogrodzie botanicznym, odwiedzili Stadion Narodowy oraz zwiedzili Pałac Kultury i Nauki. Drugi dzień był okazją do pogłębienia wiedzy z zakresu chemii, fizyki i matematyki. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie oraz w Muzeum Farmacji. Następnie w Centrum Nauki Kopernika uczyli się poprzez zabawę i przeprowadzali doświadczenia. Ostatnim punktem programu drugiego dnia była wizyta w Parku Odkrywców oraz spotkanie z Syrenką Warszawską. Trzeci dzień rozpoczął się spacerem po Starym Mieście a zakończył wizytą w planetarium. Uczestnikom wycieczki towarzyszyła piękna pogoda i wyśmienite humory.