Wycieczka edukacyjna na Przehybę

Widowisko dumy i radości
24 października 2018
Pierwsza mobilność w ramach programu Power zakończona !
31 października 2018
Pokaż wszystkie

Wycieczka edukacyjna na Przehybę

22 października członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego odbyli wycieczkę na Przehybę. W schronisku mieli “Lekcję geografii i matematyki w terenie”. Uczyli się przeliczania skali, obliczania długości odcinków na mapie, wyznaczania rzeczywistej odległości terenu, określania wysokości względnej i bezwzględnej, odczytywania informacji z mapy. “Takie zajęcia na świeżym powietrzu, wśród zieleni i w promieniach słońca, to czysta przyjemność”- mówią piątoklasiści. W drodze powrotnej przez Przysłop uczniowie przypomnieli wydarzenia związane z tym miejscem oraz historię walk partyzantów na naszym terenie.