Europejski Dzień Języków

Solidarni z ofiarami przemocy
3 października 2022

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
Z tej okazji dzieci i młodzież naszej szkoły mogły dzisiaj tj. 26.09.2022 posłuchać swoich koleżanek i kolegów mówiących w różnych językach i wykazać się swoimi umiejętnościami rozumienia języków obcych. Celem tej zabawy było zachęcenie ich do nauki języków obcych oraz uświadomienie, jak ważna jest ich znajomość.
W ramach obchodów tego święta nasi uczniowie mogli także wziąć udział w ciekawym wyzwaniu.
Przygotowano dla nich specjalne stoisko z pytaniami dotyczącymi kultury, tradycji, zabytków i geografii różnych krajów europejskich. Każdy, kto udzielił prawidłowej odpowiedzi, mógł liczyć na drobny upominek. Nagrody dla chętnych uczestników zafundowało Nadleśnictwo Krościenko, za co serdecznie dziękujemy.
CIEKAWOSTKI O JĘZYKACH:
Najwięcej osób na świcie posługuje się językiem chińskim.
Co najmniej połowa ludzi na świecie to osoby dwujęzyczne lub wielojęzyczne.
Najczęściej tłumaczoną na inne języki książką jest Biblia.
Na świcie istnieje ponad 6 tysięcy sklasyfikowanych języków.
Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zawsze chętnie będą uczyć się języków obcych!!!
 Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób i ludzie stoją Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby
Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i ludzie stoją