Tymoteusz Słabiak wyróżniony w Kangurze Matematycznym

Sukces matematyczny klasy ósmej
22 czerwca 2020
Zakończenie roku szkolnego – informacje
22 czerwca 2020
Pokaż wszystkie

Tymoteusz Słabiak wyróżniony w Kangurze Matematycznym

Uczeń klasy ósmej Tymoteusz Słabiak już po raz drugi uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR MATEMATYCZNY.

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior, Student. Tymek startował w kategorii Kadet.
Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie’res. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Główną ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze intelektualnej zabawy.