Bądź dumny ! Jesteś Polakiem !

Przybij rurkę !
8 listopada 2018
Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości
12 listopada 2018
Pokaż wszystkie

Bądź dumny ! Jesteś Polakiem !

6 listopada odbył się w naszej szkole, w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Międzygminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pt. „Bądź dumny! Jesteś Polakiem! „. Przygotowały go nauczycielki języka polskiego p. K. Ciesielka i p. J. Kaliszczak.
Gości powitała Pani dyrektor A. Szczepaniak i wyraziła wielkie uznanie dla recytatorów i opiekunów za chęć przygotowania repertuaru do trudnego tematu patriotyzmu.
Uczniowie z 6 szkół, podzieleni na dwie kategorie wiekowe: kl. 4 – 6 i kl.7, 8 oraz gimnazjum, zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny, oceniony przez jury w składzie: Pani dyrektor Anna Szczepaniak, przedstawicielka szczawnickiego MOK Pani Alina Lelito, przedstawiciel Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan Pan Tomasz Słowik.
Wszyscy recytatorzy oraz opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania za udział i przygotowanie do konkursu . Laureaci zostaną zaproszeni do Dworku Gościnnego w Szczawnicy na Galę podsumowującą miejskie obchody 100- lecia niepodległości, w czasie której wręczone im zostaną nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica.
Organizatorzy pragną jeszcze raz podziękować uczniom i ich opiekunom za doskonałe przygotowanie. Mamy nadzieję, że ten konkurs wpisze się na stałe w tradycję naszej szkoły.

Fot. A. Lelito