Erasmus+

Wizyta przyjaciół z Italii
7 maja 2018
„Innowacyjne przedszkole miejscem wszechstronnego rozwoju przedszkolaka na terenie Miasta i Gminy Szczawnica”
25 sierpnia 2018

Erasmus+

Jest nam niezmiernie miło podzielić się z Państwem informacją, iż 21.06.2018r. nasza szkoła zakwalifikowała się do realizacji projektu w ramach programu Erasmus+ Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej. Zatwierdzony projekt napisany został przez nauczycielkę języka angielskiego i niemieckiego p. Małgorzatę Oleś-Gagatek i nosi tytuł: ,,Podwyższenie umiejętności językowych i metodycznych nauczycieli- kluczem do zwiększenia jakości nauczania i rozwoju współpracy międzynarodowej”.
W ramach projektu od września 2018r. nauczyciele naszej szkoły uczestniczyć będą w następujących dwutygodniowych szkoleniach zagranicznych:
1. P. Małgorzata Oleś-Gagatek- kurs metodyczny w języku angielskim pt.’’Teaching English to very young learners” w szkole językowej ”Alpha School of English” w St. Paul’s Bay na Malcie.
2. P. Katarzyna Ciesielka- kurs języka włoskiego w szkole językowej DILIT IH w Rzymie (Włochy).
3. P. Dominika Smolarska- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Centre of English Studies” w Dublinie (Irlandia).
4. P. Anna Marcińska- kurs specjalistyczny w języku angielskim pt. ‘’English Language Training and Irish Culture” w szkole językowej ‘’Cork English World’’ w Cork w Irlandii.
5. P. Andrzej Hurkała- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’English in Cyprus” w Limassol na Cyprze.
6. P. Jacek Pietrzak- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Easy School Malta’’ w Valetcie (Malta).
7. P. Magdalena Styrylska- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Centre of English Studies’’ w Dublinie (Irlandia).
8. Ks. Piotr Dydo-Rożniecki- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Easy School Malta’’ w mieście Valetcie (Malta).
9. P. Danuta Urban- udział w ‘’job shadowing”- obserwacja lekcji muzyki w szkole partnerskiej Gnadenthal-Gymnasium w Ingolstadt (Niemcy).
10. P. Małgorzata Oleś-Gagatek- udział w ’’job shadowing’’- obserwacja lekcji j. ang. w szkole partnerskiej Gnadenthal-Gymnasium w Ingolstadt (Niemcy).
11. P. Małgorzata Oleś-Gagatek- udział w ‘’teaching assignment”- prowadzenie lekcji w szkole partnerskiej Gnadenthal-Gymnasium w Ingolstadt (Niemcy).
Cały projekt sfinansowany zostanie ze środków unijnych, a jego budżet wyniesie 25585,00 Euro, co stanowi równowartość kwoty 110327,64 PLN. Jego realizacja pozwoli na podniesienie jakości nauczania w naszej szkole i umożliwi naszym nauczycielom wymianę doświadczeń z nauczycielami z innych krajów europejskich.