Wycieczki

Wycieczki zostały zorganizowane w ramach projektu „Innowacyjna edukacja kluczem do sukcesu uczniów gminy Szczawnica”

Wycieczka gimnazjalistów do Warszawy

W dniu 24 kwietnia 2019 r. młodzież kl. 3a i 3c przybyła do Warszawy. Na początek uczestniczyliśmy w seansie „Halo Ziemia” w Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w towarzystwie pani przewodnik na spotkanie z historią i zabytkami stolicy.
Drugi dzień pobytu w Warszawie upłynął pod znakiem eksperymentów naukowych i ćwiczeń laboratoryjnych w Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Farmacji. Okazuje się, że nauka może być dobrą zabawą.
W ostatni dzień pobytu w Warszawie zwiedziliśmy Stadion Narodowy, Centrum Pieniądza przy NBP, Pałac Kultury i Nauki.
Zmęczeni, ale szczęśliwi ruszyliśmy w drogę powrotną.

Uczniowie SP2 we Wrocławiu

24 kwietniq 2019 r. uczniowie klasy 5 i 7 naszej szkoły w ramach projektu
„Innowacyjna edukacja kluczem do sukcesu uczniów gminy Szczawnica” wyjechali na wycieczkę do Wrocławia.
Miasto przywitało ich słoneczną pogodą. Pierwszego dnia Zwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, gdzie ukazano młodzieży wodę z różnych fascynujących perspektyw. Uczestniczyli w warsztatach, gdzie mogli sami wykonywać doświadczenia z wodą. Kolejnym punktem programu była „Panorama Racławicka”. Na zakończenie dnia czekała na nich pyszna obiadokolacja.
Drugiego dnia uczniowie naszej szkoły odwiedzili wrocławskie zoo i mieszczące się w nim Afrykarium i Oceanarium. Kolejnym punktem tego dnia był przejazd zabytkowym tramwajem po najstarszych i najciekawszych zakątkach tego pięknego miasta.
Ostatniego dnia wycieczki mieliśmy warsztaty w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Wrocławskiego, których tematem były „Powodzie i przystosowanie organizmów do życia w wodzie”. Wspaniałym zakończeniem naszej wycieczki był spacer po Ogrodzie Botanicznym.

Wycieczka klasy 3b i 8 do Warszawy

W dniach 6-8 maja uczniowie kl. VIII i III b zwiedzali stolicę w ramach projektu ” Innowacyjna edukacja kluczem do sukcesu uczniów gminy Szczawnica”. W pierwszym dniu przy słonecznej pogodzie spacerowali po Łazienkach Królewskich, z zainteresowaniem brali udział w zajęciach w ogrodzie botanicznym, odwiedzili Stadion Narodowy oraz zwiedzili Pałac Kultury i Nauki. Drugi dzień był okazją do pogłębienia wiedzy z zakresu chemii, fizyki i matematyki. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie oraz w Muzeum Farmacji. Następnie w Centrum Nauki Kopernika uczyli się poprzez zabawę i przeprowadzali doświadczenia. Ostatnim punktem programu drugiego dnia była wizyta w Parku Odkrywców oraz spotkanie z Syrenką Warszawską. Trzeci dzień rozpoczął się spacerem po Starym Mieście a zakończył wizytą w planetarium. Uczestnikom wycieczki towarzyszyła piękna pogoda i wyśmienite humory.

Klasa 3a i 3c we Wrocławiu

Klasy: 3a i 3c wyjechały 13 maja w ramach projektu do Wrocławia. W planie 3-dniowej wycieczki zobaczyły Hydropolis, Ogród Zoologiczny, Afrykarium, Oceanarium, Halę Stulecia oraz Panoramę Racławicką. Uczestniczyły w warsztatach chemicznych, zajęciach edukacyjnych pt. „Bliskie spotkania z małpami” oraz zwiedzały miasto.

Wycieczka klas V i VII do Warszawy

20 maja klasy V i VII pojechały na wycieczkę do Warszawy w ramach projektu „Innowacyjna edukacja kluczem do sukcesu uczniów gminy Szczawnica”. Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili planetarium, gdzie oglądali film „Halo Ziemia”. Uczestniczyli dzięki niemu w podróży śladami sond kosmicznych, które niosą ziemski przekaz dla przyszłych pokoleń, a być może również innych mieszkańców Wszechświata. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki.