Warsztaty robotyki

ERASMUS + CYPR
27 marca 2019

Warsztaty robotyki

Warsztaty robotyki oraz zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach w Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy

Dzięki Lokalnej Grupie Działania Gorce-Pieniny w ramach projektu pt.: „Lego robotyka”, w dniach 18-22.03.2019r. w naszej szkole odbywały się zajęcia warsztatowe z robotyki i automatyki, których celem było rozwijanie u dzieci wyobraźni wizualno-przestrzennej, kreatywności oraz zasad logicznego myślenia. Dzieci poznawały zasady działania robota, a następnie przy pomocy klocków Lego konstruowały i programowały własne. Po zakończeniu zajęć uczniowie udali się na dmuchane zjeżdżalnie, gdzie oddawali się przedniej zabawie.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy dziękuje Pani Jolancie Kałafut – kierownikowi biura Lokalnej Grupy Działania Gorce-Pieniny za udostępnienie sprzętu zabawowo-rekreacyjnego w postaci dmuchanych zjeżdżalni, strojów postaci z bajek oraz za profesjonalne przeprowadzenie lekcji robotyki. Podziękowania kieruje również do Pani Anny Gębali – członkowi zarządu LGD Gorce-Pieniny- za wsparcie i pomoc w działaniu oraz do Pana Adama Salamona- członka rady LGD Gorce-Pieniny za przewóz sprzętu.