Zdalne nauczanie – aktualności

W naszej szkole zdalne nauczanie prowadzone jest w różnorodnej formie. Nauczyciele, mając na uwadze preferencje i wiek uczniów, pragną wykorzystać jak najwięcej właściwych dla nich narzędzi, oferowanych przez min.: Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dzień Matki od kl. 2

Nie ma piękniejszego prezentu niż własnoręcznie wykonana laurka, uśmiech i życzenia od dziecka. Uczniowie klasy 2 przygotowali laurki dla swoich najukochańszych mam, nauczyli się piosenki oraz wykazali ogromną wiedzą w quizie: „Czy dobrze znamy nasze mamy?” GALERIA

Zdalnie z lekturą – język polski
Szóstoklasiści wzięli udział w cyklu lekcji poświęconych książce „Ania z Zielonego Wzgórza”. Najpierw poznali autorkę Lucy Maud Montgomery. Wykonali projekty prezentujące jej życie i twórczość. Pracując z treścią lektury, zaprzyjaźnili się z jej bohaterką Anią Shirley. Wykonywali portrety dziewczynki na podstawie opisu zawartego w książce. Dowiedzieli się, że jest to wspaniała, pełna ciepła historia o dorastaniu, przyjaźni, miłości do ludzi i przyrody. Zrozumieli, jak ważna w życiu człowieka jest rodzina.   GALERIA

Zdalne lekcje w klasie 1

W tym tygodniu klasa pierwsza poznała rodzaje wag i ich praktyczne zastosowanie. Wspólnie sprawdzaliśmy, czy wielkość produktu ma wpływ na jego masę – efekty doświadczenia niejednokrotnie zaskakiwały.

Podczas zajęć poświęconych obiegowi wody w przyrodzie pierwszaki dowiedziały się, dlaczego woda jest ważna dla ludzi, roślin i zwierząt oraz jak krąży w przyrodzie. Lekcja była także okazją do poćwiczenia aktywnego słuchania poprzez udostępnione słuchowiska, bajki i filmy. GALERIA

Lekcja historii w klasie V A

Na dzisiejszej lekcji „odwiedziliśmy” średniowieczny gród i podgrodzie. Zaczęliśmy od odszukania na mapie Ostrowa Lednickiego, gdzie, według źródeł historycznych, Mieszko I przyjął chrzest (http://wlaczpolske.pl/index.php?etap=10&i=803). Następnie „udaliśmy” się do samego Ostrowa, które znajduje się na niewielkiej malowniczej wyspie jeziora Lednica. (https://medievalheritage.eu/…/zabyt…/polska/ostrow-lednicki/).
Trochę czasu poświęciliśmy na historię drużyny książęcej, z której wywodzi się późniejsze rycerstwo. Obowiązki pazia, giermka i rycerza wszyscy poznali na wcześniejszych lekcjach, dlatego bez problemu ułożyliśmy puzzle (https://learningapps.org/1148463).

Lekcja historii w klasie V B

Dzisiaj uczniowie utrwalali wiadomości o Polsce w XI -XII wieku. Szczególną uwagę zwróciliśmy na czasy Bolesława Krzywoustego. Zatrzymaliśmy się przy testamencie tego władcy. Przypomnieliśmy, między innymi, pojęcia: statut, senior, dzielnica senioralna. Pokazywaliśmy na mapie poszczególne dzielnice przypisane synom księcia Krzywoustego. Na koniec uczniowie mogli na tablicy narysować koronę jednego z królów z dynastii Piastów. Może te korony nie są doskonałe, ale liczą się dobre chęci….

Polska to mój dom, moja Ojczyzna !

W klasie 2 uczniowie rozmawiali na temat majowych świąt, w szczególności nawiązując do Święta Konstytucji 3 Maja. Przygotowali również piękne prace wykorzystując różne techniki plastyczne. Tematem uczniowskich prac była Polska – nasz dom i nasza ojczyzna.

Również klasa O wykonała okolicznościowe prace na tak uroczysty dzień. Jesteśmy dumni z bycia Polakami.
Kochamy Polskę i naszą małą ojczyznę Szczawnicę!  GALERIA

Zdalna lekcja wychowawcza w kl. 5b na temat Konstytucji 3 Maja

Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, a później wspólnie z wychowawcą zagrali w popularny teleturniej „Milionerzy”, który nawiązywał pytaniami do tematu lekcji. Klasie 5 b udało się „wygrać” 1 milion złotych . Zdecydowali, że pieniążki przeznaczą na szkołę. Po „Milionerach” w parach rozwiązali również dwie krzyżówki, aby utrwalić wiadomości. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Zdalna lekcja j. niemieckiego w kl. 7

Uczniowie obejrzeli prezentację i poznali nowe słownictwo, dotyczące jedzenia w krajach niemieckiego obszaru językowego. Następnie nazywali potrawy charakterystyczne dla krajów niemieckojęzycznych i dowiedzieli się, jakie są ulubione dania znanych osób: Thomasa Morgensterna, Sary Connor i Leonardo DiCaprio. Siódmoklasiści wykonali także kilka ćwiczeń, utrwalających nowopoznane słownictwo. GALERIA

Skarbnica pomysłów na nudę

Bardzo dziękujemy uczniom, którzy podzielili się swoimi sposobami na nudę. Macie bardzo ciekawe pomysły, jak spędzić czas wolny.

Uwaga! Otwieramy skrzynię z pomysłami.
Wiktoria z klasy I i Dawid z zerówki, robią zabawki z surowców wtórnych i na przysłanych zdjęciach prezentują swoje kolorowe i ekologiczne prace.
Szymon z klasy III gra w szachy z rodziną. Rośnie następca Svena Magnusa Carlsena. Na zdjęciu wygląda, jakby zadawał decydujący cios swojemu rywalowi.
Kuba z V b i Andrzej z kl. III, pracują w ogrodzie oraz bawią się z psem. Jesteśmy bardzo ciekawi, jaki ich ogród będzie wyglądał latem, gdy wszystkie posadzone przez nich kwiaty rozkwitną. Gdy znudzi się im praca w ogrodzie, rywalizują strzelając z łuku.
Wiktoria (kl. V b) rysuje okładki swoich ulubionych filmów. Na razie odwzorowuje oryginalne okładki, ale kto wie, może kiedyś sama zaprojektuje jakąś?

Kinga z klasy VII, fotografuje kwiaty. Bardzo lubi spacerować w pobliżu domu i zachwycać się pięknem budzącej się do życia przyrody. Ile razy wyjdzie do ogrodu, to coś ciekawego i pięknego do uwiecznienia znajdzie.
Asia z klasy VII? O co Asia nie robi, żeby się nie nudzić. Czyta, szkicuje, spaceruje i ćwiczy akrobatykę. Człowiek orkiestra.
Adrian (kl. VII) lubi majsterkować, piec ciasta i gotować. Często towarzyszy mu w tych czynnościach młodszy brat. Chyba Adrian jest bardzo dobrym starszym bratem i wzorem dla Malucha?
Sebastian z klasy VII układa puzzle. Mama zaraziła go tym hobby. Cierpliwość musi być jego mocną stroną. Sebastian ma w planach ułożyć obraz składający się z 6000 elementów.
Napisała jeszcze do nas Julia z klasy II. Nie wysłała zdjęcia, ale opisała, że w wolnych chwilach gra w gry planszowe, bawi się ze swoimi psami na podwórku, huśta się na huśtawce, jeździ na „fiszce” (to taki rodzaj deskorolki) i czyta książki.

Kufer z pomysłami jest nadal otwarty i jeżeli macie ochotę podzielić się swoimi pomysłami, to przysyłajcie zdjęcia z krótkim opisem, co robicie w wolnym czasie. GALERIA

Dzień Ziemi

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Zachęcamy uczniów klas 0-3, aby sprawdzili swoją wiedzę na temat ekologii.   Fotorelacja – Dzień Ziemi – klasy 0 – 3 „Chrońmy Ziemię – ze starego coś nowego”

Lekcja fizyki w klasie VII oraz lekcja chemii w klasie VIII.  Dzisiaj po raz kolejny do realizacji lekcji wykorzystaliśmy platformę Microsoft Teams.    GALERIA

Lekcje plastyki   GALERIA

Tak pracują nasi najmłodsi kl. O   GALERIA

Biblioteka szkolna 

Tydzień bibliotek
Tydzień bibliotek za Nami , chociaż w tym roku obchodzony w innej formie, to wiele działań udało się zrealizować.
Konkurs fotograficzny : zatytułowany ” Zdjęcie z książką”, konkurs na interpretację hasła tegorocznego tygodnia bibliotek, czyli ZASMAKUJ W BIBLIOTECE/ KSIĄŻCE, rysunki związane z ulubionymi książkami. W ciągu całego tygodnia biblioteka rozsyłała swoim czytelnikom zarówno tym młodszym jak i starszym rebusy , łamigłówki i quizy . Wszystkich miłośników książek już dzisiaj zapraszamy do świętowania w przyszłym roku.

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który w tym roku odbędzie się w przestrzeni internetowej. Bardziej niż kiedykolwiek, w czasie, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a ludzie pozostają zamknięci w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do wzmacniania więzi miedzy ludźmi, poszerzania horyzontów oraz rozbudzania kreatywności.
W takich okolicznościach biblioteka szkolna zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursach:
Klasy młodsze konkurs na zakładkę do książki ( technika dowolna , liczymy na Waszą kreatywność i super pomysły )
Klasy starsze konkurs fotograficzny ( zdjęcie ulubionej książki np. z dzieciństwa, bądź też zdjęcie Waszych domowych bibliotek ).
Na Wasze zdjęcia czekam do dnia 23.04 do godz.20.00. Piszcie i wysyłajcie na adres : bibliotekaszkolnasp2@gmail.com ( przy okazji dziękuję za wszystkie przesłane wiadomości ).

#AkcjaŻonkile   #ŁączyNasPamięć

Wczoraj przypadła 77. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza do udziału w zajęciach edukacyjnych online w ramach akcji Żonkile, by upamiętnić 77. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Andrzej Seweryn oraz Barbara Kurdej-Szatan przeczytają fragmenty książek. Bez wychodzenia z domu będzie można wziąć udział w spacerach po wystawie oraz wspólnie obejrzeć film „Nie było żadnej nadziei”.
Zajęcia edukacyjne będą dostępne na stronie internetowej Muzeum oraz w serwisach społecznościowych Facebook i YouTube. 
Więcej informacji oraz materiały edukacyjne do pobrania na stronie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN . Gorąco zachęcamy do udziału w Akcji.

Świetlica

Wychowawcy świetlicy polecają na czas wolny:

zajęcia plastyczne: https://www.youtube.com/watch…

tańce:https://www.youtube.com/watch?v=oGJg1RSOof4

zabawa ruchowa:https://www.facebook.com/edumuzgdynia/videos/669668330524392/

możesz śpiewać sam, lub skorzystaj z nagrania https://www.youtube.com/watch?v=EKp3EdoHdKI