Dzień Góralski

Droga Pienińska
23 października 2019

Dzień Góralski

Tradycją naszej szkoły stało się, że przynajmniej raz w półroczu organizowany jest Dzień Góralski. Dzisiaj było u nas bardzo kolorowo i radośnie. Uczniowie i nauczyciele przyszli bowiem w strojach góralskich albo założyli na siebie jakiś jego element.
Hasłem przewodnim każdego z tych dni są słowa ” Pamiętaj o swoich korzeniach”. Pani dyrektor Anna Szczepaniak przypomniała, że patronem naszej szkoły jest góral ks.prof. Józef Tischner, który kochał tradycję góralską, kulturę, mądrość górali, dlatego naszym obowiązkiem jest pielęgnować te wartości.
Mieszkamy w pięknych Pieninach i jesteśmy z tego dumni.
Ważnym punktem dnia był „Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły”. Reprezentanci poszczególnych klas wykazali się bardzo dużą wiedzą. Ponadto każda grupa zaprezentowała piosenkę, wiersz lub anegdotę, oczywiście po góralsku.
Dzień Góralski przygotowały panie: Katarzyna Ciesielka i Małgorzata Oleś – Gagatek.