Ojczyzna bez bohaterów, to jak dom bez drzwi

Zawody o Mistrzostwo Powiatu Nowotarskiego
8 marca 2022

Ojczyzna bez bohaterów, to jak dom bez drzwi

Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, ludzie stoją, drzewo i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
W poniedziałek 21 lutego 2022 r. na cmentarzu parafialnym w Szczawnicy odbyła się uroczystość upamiętniająca poległych na Przysłopie partyzantów AK.
21 lutego 1944 r. Niemcy zorganizowali obławę na polskich partyzantów, którzy ukryli się na przełęczy Przysłop.
Prezes OP PTTK Pan Marek Misztal przypomniał te tragiczne wydarzenia. Następnie zebrani odśpiewali hymn narodowy i złożyli wiązanki kwiatów.
Uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Anną Szczepaniak również uczcili pamięć Bohaterów.
Na uroczystości obecne były władze samorządowe w osobach Pana Burmistrza Grzegorza Niezgody i sekretarza Pana Tomasza Ciesielki, Dyrektor MOK Pani Pauliny Mogilskiej- Słowik. Ze sztandarami przybyli również przedstawiciele szczawnickich szkół i LO w Krościenku.
Warto wspomnieć, że Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera wspólnie z Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n/Dunajcem pełnią patronat nad mogiłą partyzantów.
Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją, na świeżym powietrzu i pomnik Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu