Pożegnanie ósmoklasistów

Stawiamy na bezpieczne wakacje
17 czerwca 2023
Warsztaty językowe
17 października 2023
Pokaż wszystkie

Pożegnanie ósmoklasistów

22 czerwca uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy podczas uroczystej akademii pożegnali się z całą społecznością szkolną. Po odśpiewaniu hymnu przekazali młodszym koleżankom i kolegom sztandar szkoły. Następnie dyrektor szkoły pani Anna Szczepaniak wraz z panem Grzegorzem Niezgodą burmistrzem Szczawnicy przekazali podziękowania odchodzącej na emeryturę pani Jolancie Kaliszczak w uznaniu za całokształt osiągnięć oraz za zaangażowanie w organizację pracy dydaktycznej i wychowawczej na rzecz najmłodszych mieszkańców Szczawnicy.

Uroczystość była także okazją do przekazania nagród burmistrza dla nauczycieli, którzy na przełomie mijającego roku szkolnego wykazywali się zaangażowaniem w realizacji dodatkowych zadań oświatowych związanych z kształceniem, wychowaniem i opieką nad dziećmi i uczniami będącymi obywatelami Ukrainy.

Uczniowie klas ósmych zostali docenieni za bardzo wysokie wyniki w nauce, otrzymali statuetki  i nagrody. Doceniona została także ich działalność artystyczna, muzyczna, sportowa, turystyczna, zaangażowanie w życie szkoły i praca w Samorządzie Uczniowskim.  Rodzice otrzymali listy gratulacyjne z podziękowaniami za pomoc i wsparcie w wychowanie i opiekę nad dziećmi.

Nie obyło się bez łez i wzruszenia. Wszystkim Absolwentom życzymy powodzenia, spełniania marzeń i zamierzeń. Niech towarzyszy im motto uroczystości: Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb…