Święto Niepodległości

Konkurs recytatorski
3 listopada 2021
Konkurs wiedzy o Patronie
18 listopada 2021
Pokaż wszystkie

Święto Niepodległości

 W tym roku szkolnym Narodowe Święto Niepodległości świętowaliśmy uczestnicząc w różnych uroczystościach.

 

Międzygminny Konkurs Poezji Patriotycznej „Bądź dumny! Jesteś Polakiem!”

8 listopada Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczawnicy miała zaszczyt zorganizować III Międzygminny Konkurs Poezji Patriotycznej pt. „Bądź dumny! Jesteś Polakiem!”. Honorowy patronat objął nad nim Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Pan Grzegorz Niezgoda. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest min.: poszerzanie znajomości twórczości patriotycznej poetów polskich, poszukiwanie wzorców i wartości istotnych w życiu człowieka, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Wszystkich gości, uczniów i opiekunów z gmin: Szczawnica, Krościenko n/D i Ochotnica, powitała dyrektor szkoły Pani Anna Szczepaniak.

Jury w składzie: Pani Teresa Stec, Pani Barbara Węglarz i Pani Alina Lelito wysłuchało uczestników i przyznało następujące miejsca:

I grupa wiekowa (uczniowie klas I- III)

I miejsce – Emilia Kaliciecka ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy

II miejsce –Izabela Mastalska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej

III miejsce – Wojciech Dyda ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Krościenku n/D

Wyróżnienie – Kaja Klos ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks.prof.J.Tischnera w Szczawnicy

II grupa wiekowa (uczniowie kl. IV- VI)

I miejsce – Maja Mazurek ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczawnicy

II miejsce – Daria Szczepaniak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej

III miejsce ex aequo – Zofia Cześniakowska Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Szlachtowej

Michał Niegłos – Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. J. Tischnera w Szczawnicy

III grupa wiekowa (uczniowie kl. VII- VIII)

I miejsce ex aequo: Klara Słowik – Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczawnicy

Aleksandra Ciesielka – Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczawnicy

II miejsce ex aequo: Oliwia Hurkała – Szkoła Podstawowa. im. Jana Pawła II w Szlachtowej

Wiktoria Janas – Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy

III miejsce- Paulina Słowik – Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy

Wyróżnienie – Amelia Luberda Szkoła Podstawowa im. ks. prof. J. Tischnera w Ochotnicy Dolnej

Marcin Szczepaniak- Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy

Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczyli Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Pan Grzegorz Niezgoda oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Pani Anna Szczepaniak. Sponsorem nagród było Miasto i Gmina Szczawnica.

Przewodnicząca jury Pani Teresa Stec wyraziła wielkie uznanie dla młodych artystów i ich opiekunów. Podkreśliła rangę i cele konkursu, odbywającego się w ramach miejskich uroczystości związanych ze Świętem Niepodległości.

Konkurs przygotowały nauczycielki języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy: Pani Jolanta Kaliszczak i Pani Katarzyna Ciesielka, rolę konferansjerek pełniły uczennice kl. 7a Lena Sroka i Dominika Wójcicka.

 

Festiwal Pieśni Patriotycznej i religijnej

10 listopada nasza szkoła po raz dwudziesty trzeci brała udziału w Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej zorganizowanym przez SP3 w Szlachtowej. Wydarzenie to  zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica. Gala finałowa odbyła się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku w trosce o bezpieczeństwo gości i własne, zmieniono dotychczasowe zasady eliminacji. Wykonawcy przesyłali nagrania, zgłosiło się 64 wykonawców. 10 listopada zaprezentowali się tylko laureaci, tylko oni wystąpili „na żywo”. Ich występy poprzedził film będący skrótem tegorocznych przesłuchań online. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Miasto i Gminę Szczawnica. Soliści, którzy zajęli 1. miejsce w poszczególnych kategoriach otrzymali też prezenty od PTTK Szczawnica. Nagrania nadesłano ze szkół z: Ochotnicy, Tylmanowej, Krościenka, Grywałdu i Szczawnicy.

W kategorii – soliści z klas I – III, I miejsce zajęła nasza uczennica Łucja Szczepaniak, a na III miejscu uplasowała się Zofia Szczepaniak z klasy drugiej. Natomiast  Nicola Szczypta z klasy 1 otrzymała wyróżnienie.  W kategorii – duety z klas I – III Joanna Mastalska i Emilia Kaliciecka zajęły II miejsce. Kolejnym zwycięzcą został Bartosz Urban z klasy 4 w kategorii – soliści z klas IV – VI, któremu jury przyznało II miejsce.
Serdecznie gratulujemy !

Miejskie Obchody Święta Niepodległości

11 listopada o godzinie 8:30 na starym placu kościelnym obok Urzędu Miasta rozpoczęły się uroczystości z okazji 103. rocznicy odzyskania Niepodległości. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego i wystąpieniu laureatów konkursów organizowanych przez szkoły z terenu Miasta i Gminy Szczawnica nastąpił moment składania wiązanek przedstawicieli różnych szczawnickich instytucji, aby oddać hołd wszystkim walczącym za wolność Ojczyzny. Pokłon bohaterom złożyła również delegacja uczniów naszej szkoły wraz z panią dyrektor Anną Szczepaniak. Następnie członkowie szczawnickiego oddziału Związku Podhalan odczytali Apel Poległych. W intencji Ojczyzny została odprawiona msza św. w Kościele Parafialnym w Szczawnicy, w której uczestniczyły poczty sztandarowe, społeczność uczniowska, mieszkańcy.

 

XI Szczawnicki Bieg Niepodległości 

 

11 listopada, bardzo liczna reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w XI edycji Szczawnickiego Biegu Niepodległości. Zawodnicy ze szczawnickich oraz z okolicznych szkół rywalizowali w VI kategoriach wiekowych na dystansach od 300m do 5.6 km.

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w biegach i w ten sposób wyrazili swój patriotyzm. Najlepsze wyniki naszych uczniów w poszczególnych grupach wiekowych:

I grupa dziewcząt – Vanessa Świerczyńska – 2 miejsce, Zofia Szczepaniak – 4 miejsce

I grupa chłopców – Nikodem Chlipała – 1 miejsce, Adam Dyda – 3 miejsce

II  grupa dziewcząt – Kamila Ziemianek – 5 miejsce

II grupa chłopców – Bartosz Urban – 1 miejsce

III grupa chłopców – Jan Majerczak – 2 miejsce

IV grupa dziewcząt – Paulina Słowik – 1 miejsce

IV grupa chłopców – Maksymilian Magda – 3 miejsce, Mateusz Salamon – 6 miejsce

Gratulujemy !