Święto Szkoły

Dzień Mamy
4 czerwca 2023
Dzień Dziecka
4 czerwca 2023
Pokaż wszystkie

Święto Szkoły

Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, ludzie tańczą, dirndl, skrzypce i tekst
Święto Szkoły
Co roku 31 maja wspominamy Patrona naszej szkoły księdza profesora Józefa Tischnera.
Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Kościele Parafialnym, a następnie w pochodzie, na czele ze sztandarem, przeszliśmy ulicami miasta do budynku szkoły.
Pani Dyrektor Anna Szczepaniak powitała wszystkich gości oraz całą społeczność szkolną. W swym przemówieniu przypomniała zebranym, jak wyjątkowego Patrona, który jest niekwestionowanym autorytetem moralnym, duchowym i naukowym, ma szczawnicka „Dwójka”. Podziękowała również wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju naszej szkoły.
Następnie głos zabrali: Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Pan Grzegorz Niezgoda i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Violetta Waruś, którzy wyrazili uznanie dla pracy placówki.
W zaprezentowanym programie artystycznym, którego myślą przewodnią były słowa ks. Tischnera: „Wybierając Ojczyznę, wybieramy też własną historię”, nie brakowało refleksji nad współczesnym światem, wzruszających piosenek, wierszy inspirowanych osobą Patrona, a także ponadczasowych przesłań, dotyczących wartości, jakimi powinniśmy się kierować w życiu.
Na zakończenie Pani Dyrektor pogratulowała dzieciom i młodzieży pięknego występu, nauczycielkom, które przygotowały uroczystość : p. Katarzynie Ciesielce, p. Danucie Urban, p. Jadwidze Zachwiei za piękną dekorację oraz całemu gronu pedagogicznemu i pracownikom obsługi za zaangażowanie w organizację Święta naszej Szkoły.
Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób i tekstMoże być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie tańczą, dirndl, skrzypce i tekst Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i tekst „Vybierając OjczyznÄ wybieramy też własną historię Tischner A”
 Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób i ślub Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, dziecko, ludzie tańczą i tekst „„WybierajÄ…c wybieramy własną hist T”
Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób i tekst