Zagraniczny wyjazd integracyjny do Włoch

Szkoła podstawowa nr 2 w Szczawnicy co roku organizuje wyjazd integracyjny do Włoch. Miejscem docelowym jest miasteczko Bellaria Igea Marina. Młodzież z niecierpliwością czeka na przełom maja i czerwca, by zobaczyć piękne zakątki nad Morzem Adriatyckim. Głównym celem wyjazdu jest oczywiście nauka połączona z poznawaniem ciekawych miejsc, zwiedzaniem, zapoznawaniem się z historią i kulturą Italii. Ważnym elementem jest przede wszystkim poznawanie języka włoskiego. Koordynatorka wyjazdu już wcześniej organizuje w szkole spotkania, w czasie których uczniowie uczą się podstawowych zwrotów potrzebnych do komunikacji we Włoszech. Podczas trwania Zielonej Szkoły młodzież nawiązuje także znajomości z kolegami włoskimi.