Z wizytą w piekarni

19 maja 2022

Z wizytą w piekarni

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie stoją i w budynku
„Od ziarenka do bochenka”
W piątek 13 maja uczniowie klasy 2 wraz z wychowawczynią wybrali się z wizytą do piekarni, aby przyjrzeć się z bliska pracy piekarza, obserwować kolejne etapy w procesie wypieku chleba oraz jego wędrówkę od ziarna do konsumenta.
Dzięki życzliwości i zaangażowaniu właścicieli i pracowników piekarni EPI, drugoklasiści uzyskali wiele cennych informacji na ten temat. Dzieci mogły również wcielić się w role piekarzy i samodzielnie upiec bułeczki z ciasta chlebowego. Najprzyjemniejszym momentem zajęć była oczywiście degustacja własnych wypieków.
Składamy serdeczne podziękowania na ręce pana Pawła Kucharskiego za umożliwienie naszym wychowankom zwiedzenia piekarni i przekazanie im w przystępny sposób wiedzy na temat produkcji chleba.