Dzień Strażaka

Z wizytą w piekarni
19 maja 2022

Dzień Strażaka

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, ludzie spacerują, ludzie stoją i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i na świeżym powietrzu
Międzynarodowy Dzień Strażaka
Wdrażanie dzieci do dbania o bezpieczeństwo własne oraz innych to jeden z podstawowych celów edukacji wczesnoszkolnej. Każde dziecko powinno wiedzieć jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie można otrzymać pomoc oraz jak należy o nią poprosić. W związku z powyższym w Międzynarodowym Dniu Strażaka gościliśmy przedstawicieli OSP – Szczawnica.
Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Panowie w bardzo przystępny sposób wyjaśnili dzieciom na czym polega ich praca. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wozu strażackiego – każdy mógł wsiąść i obejrzeć jego wyposażenie. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczyły się korzystać ze sprzętu gaśniczego.
Wrażenia, jakie dostarczyli strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci.
Z całego serca dziękujemy przedstawicielom OSP- Szczawnica za przybycie do naszej szkoły i poświęcenie nam swojego cennego czasu. Jednocześnie wszystkim strażakom życzymy tyle samo powrotów, co wyjazdów!
Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu