Erasmus+ Irlandia

Życzenia
19 czerwca 2019
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020
31 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie

Erasmus+ Irlandia

W dniach 22.07.-2.08. kolejny nauczyciel naszej szkoły uczestniczył w mobilności zagranicznej w ramach programu Power na zasadach Erasmus+. Pani Małgorzata Oleś-Gagatek wzięła udział w dwutygodniowym kursie pt. ”English Language Training and Irish Culture” w szkole językowej w Cork w Irlandii. Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach od 9.00 do 16.30 a tematyka poruszanych treści związana była z kulturą Irlandii (tradycyjne irlandzkie jedzienie, muzyka, tańce, mity i legendy, Brexit, wzloty i upadki irlandzkiej ekonomii itp.). Szkoła językowa Cork English World zorganizowała kursantom także wycieczki do Cobh (ostatniego przystanku Titanica), Kenmare, Cliffs of Moher i zwiedzanie Gaol. Oprócz nauczycieli polskich w kursie wzięli udział nauczyciele z Węgier, Czech, Niemiec i Hiszpanii. Była to świetna okazja do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem a także do rozwijania współpracy międzynarodowej.