Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020

Erasmus+ Irlandia
16 sierpnia 2019
Narodowe Czytanie
11 września 2019
Pokaż wszystkie

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020

2 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Najpierw odbyła się Msza Święta w Kościele Parafialnym, gdzie został poświęcony sztandar Szkoły Podstawowej nr 2, a następnie w budynku szkoły wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników powitała pani dyrektor Anna Szczepaniak. W swym przemówieniu przypomniała o dzieciach i młodzieży, którzy 80 lat temu zamiast cieszyć się z pójścia do szkoły musieli bronić Ojczyzny. Szczególnie serdecznie powitała uczniów z „zerówki”, klasy pierwszej i siódmej, rozpoczynających edukację w naszej podstawówce. Pani dyrektor życzyła wszystkim sukcesów i wspaniałych świadectw na koniec roku.
Po uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego delegacja naszej szkoły wraz ze sztandarem udała się na cmentarz. Razem z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku, z którymi sprawujemy opiekę nad mogiłą, oddaliśmy hołd żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej za Ojczyznę.