Konkurs plastyczno-fotograficzny „Śladami ks. Franciszka Blachnickiego”

THE BIG CHALLENGE
15 kwietnia 2021
Dzień Ziemi
23 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie

Konkurs plastyczno-fotograficzny „Śladami ks. Franciszka Blachnickiego”

 

Z okazji 100 rocznicy urodzin ks. Franciszka Blachnickiego niekwestionowanego, bliskiego młodym ludziom autorytetu w kwestiach wiary i stosunku do drugiego człowieka oraz postaci mocno związanej z Pieninami Pienińska Szkoła Branżowa I stopnia w Szczawnicy, której patronem jest ks. Blachnicki zaprosiła młodzież naszej szkoły do udziału w międzyszkolnym konkursie pt. „Śladami ks. Franciszka Blachnickiego”.

Celem konkursu było przybliżenie postaci ks. Franciszka Blachnickiego, a także jego przesłań i dorobku. Uczestnicy mieli za zadnie zauważyć w swoim życiu lub otoczeniu postać ks. Franciszka Blachnickiego i wykonać pracę plastyczną lub fotograficzną nawiązującą do tematu konkursu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7: Julia Urban, Sandra Piecyk, Emilia Piecyk, Paulina Słowik, Emilia Mastalska i Mateusz Salamon.

Młodzież przygotowała ciekawe prace w kategoriach – praca plastyczna i – praca fotograficzna.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 9 kwietnia, kiedy to komisja konkursowa dokonała oceny prac, biorąc po uwagę: zgodność pracy z regulaminem konkursu, oryginalność podejścia do tematu, stopień trudności, wkład pracy i samodzielność wykonania.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 20 kwietnia w auli budynku Pienińskiej Szkoły Branżowej.

Z radością informujemy, że nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:

Sandra Piecyk – II miejsce – kategoria plastyczna

Paulina Słowik – wyróżnienie – kategoria plastyczna

Mateusz Salamon – III miejsce – kategoria fotograficzna

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym, a wszystkim uczniom, którzy podjęli wysiłek przygotowania pracy bardzo dziękujemy !