Korowód Wszystkich Świętych

Pamiętamy
2 listopada 2022
Święto Niepodległości
13 listopada 2022
Pokaż wszystkie

Korowód Wszystkich Świętych

undefined undefined

undefined undefined

„31 października ulicami Szczawnicy przeszedł tradycyjny Korowód Wszystkich Świętych.

Uczestnicy korowodu zebrali się w Szkole Podstawowej nr 2 o godz.16:30. Ks. Piotr Cierniak – czuwający nad całością wydarzenia rozpoczął spotkanie odczytaniem fragmentu z Pisma Świętego, a cała ceremonia rozpoczęła się wręczeniem nagród dla uczestników konkursu plastycznego „Ojczyznę kocham bardziej niż własne serce” – zorganizowanego w 40. rocznicę śmierci bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Każdy z kandydatów do świętości został opieczętowany, po czym uformowany korowód wyruszył w stronę kościoła parafialnego pw. Świętego Wojciecha.

Przemierzając drogę uczestnicy odmawiali różaniec, a zespół muzyczny ze SP2 pod kierunkiem Danuty Urban śpiewał piosenki o tematyce religijnej, ubogacając śpiewem również mszę św. , która była zwieńczeniem korowodu.

Przybliżanie postaci świętych jest dowodem na to, że nie były to jedynie postacie z kart książek, lecz ludzie tacy jak my ( o czym powiedział ks. proboszcz w homilii).

Nad całością wydarzenia czuwali przedstawiciele Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, a nad bezpieczeństwem korowodu Straż Miejska i Straż Pożarna.”

jd / Parafia Szczawnica

Źródło: https://podhale24.pl/rozmaitosci/artykul/87370/Korowod_Wszystkich_Swietych_w_Szczawnicy_galeria.html