Majowa Jutrzenka

8 maja 2023

Majowa Jutrzenka

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i tekst
28 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji narodowego święta rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Scenariusz nawiązywał do przeszłości naszego narodu, odwołując się do fragmentów utworów Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Jana Kochanowskiego, Ignacego Krasickiego, Adama Mickiewicza i Cypriana Kamila Norwida. Podkreślał wielkie zaangażowanie Polaków w utrzymaniu politycznej niezależności oraz wagę pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji.
Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Anna Szczepaniak. Również nawiązała do znaczenia Konstytucji 3 maja w historii naszego narodu. Zachęcała uczniów do udziału w miejskich obchodach zbliżających się świąt państwowych i narodowych. Podziękowała za przygotowanie uroczystego apelu.
Apel, z bardzo dużym zaangażowaniem, przygotowała piąta klasa pod opieką pani Jolanty Kaliszczak, oprawę plastyczną wykonała pani Jadwiga Zachwieja.
Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i tekst „ŚWIĘTO KONSTY KONSTYTUCJI 3 MAJA” Może być zdjęciem przedstawiającym 18 osób