Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

16 czerwca 2019

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

Tymoteusz Słabiak wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym

Sukces naszego ucznia klasy siódmej Tymoteusza Słabiaka, który zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” w kategorii Kadet. Konkurs odbył się 21 marca 2019r. W konkursie tym brało udział prawie 400 000 uczestników w samej Polsce, a na świecie około 6 mln. To bardzo budujące, że tak wiele młodych ludzi fascynuje się matematyką.
Polska edycja konkursu Kangur prowadzona jest pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Konkurs ma za zadanie popularyzację matematyki, propagowanie kultury matematycznej
w jak najszerszych kręgach uczniów, oraz zachęcenie ich do wspólnej, intelektualnej, międzynarodowej zabawy.
Gratulujemy Tymkowi wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów matematycznych !