Święto Patrona Szkoły

Dzień Matki
2 czerwca 2024
Pokaż wszystkie

Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły
29 maja Szkoła Podstawowa nr 2 obchodziła swoje święto związane z rocznicą nadania szkole imienia ks. prof. Józefa Tischnera. Święto Szkoły w tym roku wyglądało nieco inaczej niż zwykle. Uroczysta Msza Święta celebrowana pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Węgrzyna, odprawiona została w przepięknej scenerii przyrody w kaplicy na Sewerynówce. Poprzedził ją rajd poszczególnych klas wyznaczonymi trasami, z konkursami wiedzy o Patronie. Trasy rajdu doprowadziły do kaplicy, w której ksiądz profesor wielokrotnie sprawował Eucharystię. Kochał góry, wędrował szlakami górskimi i dzięki rozmyślaniom podczas swych wędrówek stworzył wiele drogowskazów, tak cennych dla współczesnego człowieka, niezależnie od wieku. Mówiąc o szkole podkreślał zawsze, że powinna być miejscem dialogu i wspólnego odkrywania prawdy, którą każdy nosi w sobie. Uczył odwagi, wierności wybranym zasadom i odpowiedzialności. Przez całe życie budował cywilizację miłości, szacunku dla słabych i pokrzywdzonych. Podczas uroczyści pani dyrektor Anna Szczepaniak nawiązała do wskazywanych przez Patrona wartości, w kontekście funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 2. Następnie głos zabrali zaproszeni goście i przyjaciele szkoły.
Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób i tekst