„Wiem kim będę”

Zerówka na wycieczce
26 lutego 2020

„Wiem kim będę”

W poniedziałek 17 i w piątek 21 lutego uczniowie klasy VII i VIII mieli spotkanie z sędzią Sądu Okręgowego w Nowym Sączu Panem Jackiem Gackiem.

Odbyło się ono w ramach doradztwa zawodowego i projektu „Wiem kim będę”.

Pan sędzia przybliżył młodzieży zagadnienia związane min.: z odpowiedzialnością karną nieletnich, mówił także do czego mają prawo i jakie są ich obowiązki. Opowiedział o realizowanym w szkołach średnich projekcie „Prawo w praktyce”. Uczniowie mieli przede wszystkim okazję do tego, by zapoznać się z drogą edukacyjną prowadzącą do zawodów prawniczych i możliwościami pracy po ukończeniu studiów na tym kierunku. Niezwykle ciekawe warsztaty sprawiły, że uczniowie bardzo aktywnie brali w nich udział i zadawali szereg nurtujących ich pytań, na które Pan sędzia z cierpliwością odpowiadał.

Mamy nadzieję, że to spotkanie stanie się dla wielu z nich inspiracją do podążania za swoimi marzeniami związanymi z przyszłą drogą edukacyjną- zawodową i za parę lat znajdą się również wśród nich młodzi prawnicy.

Panu Jackowi serdecznie dziękujemy za wartościowe warsztaty i poświęcony czas dla naszych uczniów.
Życzymy wielu sukcesów.

GALERIA

Budżet mikroprojektu „Wiem kim będę” finansowany jest w 85 % z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego,  5% Budżetu Państwa, 10 % wkładu własnego Miasta i Gminy Szczawnica.

Budżet projektu
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – 44 216,49 €