Jasełka

Miejski Etap Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka
17 grudnia 2021
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „ Christmaslieder & Weihnachtssongs”
11 stycznia 2022

Jasełka

Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób, ludzie stoją i w budynku
17 grudnia odbył się w naszej szkole uroczysty przedświąteczny apel. W atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas Jasełka i wspólne kolędowanie. Dzieci z kl.IV wraz z kolegami i koleżankami ze starszych klas, śpiewały i recytowały, przypominając historię narodzin Jezusa w Betlejem. Pozwoliło to naszej szkolnej społeczności poczuć zbliżającą się magię Świat.
Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią oraz rozpoczynającym się od poniedziałku nauczaniem zdalnym chcieliśmy, aby tradycji stało się zadość i już dzisiaj, będąc razem w szkole, przypominaliśmy tradycje związane z Bożym Narodzeniem.
Wszystkim uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły złożyła życzenia pani dyrektor Anna Szczepaniak. Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców pani Violetta Waruś, która przekazała życzenia od wszystkich rodziców.
Uroczystość przygotowali: ks. Piotr Cierniak (scenariusz Jasełek, przygotowanie aktorów, kostiumy) pani Danuta Urban (oprawa muzyczna) i pani Jadwiga Zachwieja (dekoracje).
„Staroploskim obyczajem, gdy w Wigilię gwiazda wstaje, Nowy Rok zaś cyfrę zmienia, wszyscy wszystkim ślą życzenia. Przy tej pięknej sposobności życzymy wszystkim radości, aby się Wam darzyło, z roku na rok lepiej było.”
Może być zdjęciem przedstawiającym 13 osób, ludzie stoją i w budynku  Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, ludzie stoją i w budynku  Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku