Pamiętamy

Korowód Wszystkich Świętych
2 listopada 2022

Pamiętamy

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
Pamięć to nasz obowiązek
28 października uczniowie naszej szkoły odwiedzili parafialny cmentarz. Pod patronatem naszej szkoły oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem znajduje się zbiorowa mogiła partyzantów Armii Krajowej, walczących w oddziale „Wilk”, poległych 21 lutego 1944 roku na Przysłopie. To właśnie na niej uczniowie zapalili znicze i złożyli symboliczną wiązankę. Również odwiedzili rodzinny grobowiec rodziny Durkalców, gdzie pochowani są Ernest i Helena Durkalcowie (zaprzysiężenie żołnierze AK) oraz ich syn Bolesław Durkalec (zginął na Przysłopie i początkowo był pochowany w zbiorowej mogile partyzantów).
Zbliżające się święto Wszystkich Świętych przypomina o tym, że pamięć o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny, jest naszym obowiązkiem.
Może być zdjęciem przedstawiającym kwiat i na świeżym powietrzu
W okresie Wszystkich Świętych oddaliśmy hołd naszemu Patronowi księdzu profesorowi Józefowi Tischnerowi.