Wyjazd do Ingolstadt

Święto 3 Maja
16 maja 2024
Sukces recytatorski
2 czerwca 2024
Pokaż wszystkie

Wyjazd do Ingolstadt

Wymiana polsko-niemiecka
Dzień 1
Dzisiaj (13 maja) uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Małgorzaty Oleś-Gagatek i pani Doroty Cebuli dojechali do Ingolstadt, gdzie zostali zaproszeni przez zaprzyjaźnioną szkołę Gnadenthal-Gymnasium. Młodzież spotkała się ze swoimi rówieśnikami, wzięła udział w animacji językowej, aby się lepiej poznać, a po wspólnym obiedzie zwiedziła szkołę i udała się do rodzin, gdzie spędzi następnych kilka dni.
Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób
Dzień 2
Dzisiejszy dzień młodzież polska i niemiecka rozpoczęła zajęciami sportowymi. Rozegrane zostały także mecze koszykówki, hokeja i piłki nożnej. Uczestnicy wymiany mieli również okazję spróbować swoich sił w grze w frisbee oraz dwa ognie. Po wspólnym obiedzie odbyła się gra miejska na terenie Ingolstadt, która umożliwiła młodzieży polskiej poznanie atrakcji tego pięknego miasta.
Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, ludzie ćwiczący jogę i ludzie trenujący sztuki walki
Dzień 3
Dzisiejszy dzień młodzież polska i niemiecka rozpoczęła od uczestnictwa w lekcjach. Następnie wszyscy udali się autobusem do kompleksu sportowego, gdzie mieli okazję skorzystać ze ścianki wspinaczkowej. Po wspólnym obiedzie rozegrany został mecz frisbee na boisku sportowym.
Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób i ludzie uprawiający wspinaczkę
Dzień 4
W dniu dzisiejszym młodzież uczestniczyła w lekcjach a następnie wzięła udział w warsztatach przygotowanych przez muzeum miejskie Ingolstadt w ramach projektu historycznego. Uczestnicy wymiany mieli okazję stworzyć własną mozaikę w stylu romańskim, poznali kobiece i męskie stroje z tego okresu, a na koniec mieli możliwość posłuchać ciekawostek na temat militariów z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Po obiedzie i zakupach, uczniowie spotkali się znowu w szkole, gdzie do godzin wieczornych bawili się świetnie podczas wspólnego grillowania.
Dzień 5
Dzisiejszy dzień młodzież rozpoczęła podróżą do Schwangau. Tam zwiedziła słynny zamek Neuschwanstein należący kiedyś do króla bawarskiego Ludwika II. Z dala widoczny był także jego drugi zamek Hohenschwangau. Następnie uczestnicy wymiany spacerowali brzegiem jeziora Alpsee i podziwiali piękne widoki.
Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób i droga
Dzień 6
Dzisiejszy dzień rozpoczął się ewaluacją projektu i quizem na temat Ingolstadt. Następnie młodzież udała się na obiad, a po nim był czas na pamiątkowe zdjęcia, ostatnie wspólne rozmowy i pożegnania z rówieśnikami z Niemiec. Po godz. 20:00 uczestnicy wymiany udali się w drogę powrotną do Polski.
Projekt został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.